![[Update]RIM moet mogelijk verkoop BlackBerry staken](https://ik.imagekit.io/tp/HQ%20Nokia.jpg?tr=w-800,h-456)
Nokia eist stopzetting van de verkoop van BlackBerry-toestellen in de VS, Canada en Engeland (UK). Dat blijkt uit dinsdag gepubliceerde gerechtelijke stukken bij rechtbanken in de drie genoemde landen. Volgens Nokia maakt BlackBerry-producent RIM inbreuk op Nokia-patenten op het gebied van (WLAN)-technologie. De Finse producent van mobiele toestellen beroept zich bij zijn eis op een uitspraak van een Zweedse rechtbank, die stelt dat RIM de technologie van Nokia pas mag toepassen na het sluiten van een licentie-overeenkomst.
Nokia en RIM tekenden in 2003 en in 2008 licentie-overeenkomsten voor het wederzijds gebruik van patenten. In 2011 zocht RIM arbitrage omdat het vond dat ook de WLAN-technologie onder de afspraken zou moeten vallen. De arbitrage is nu in het nadeel van RIM uitgevallen. De VS en Canada (thuismarkt van RIM) vormen twee belangrijke afzetmarkten voor de BlackBerry-toestellen. Eerder deze maand sleepte Nokia ook al HTC voor de rechter in Duitsland en in de VS wegens vermeende schending van 32 patenten.
[Update] Nokia benadrukt tegenover Telecompaper dat het niet de bedoeling is om met zijn rechtzaken tot een verkoopverbod te komen. Een verkoopverbod kan tot de mogelijke uitkomsten van een rechtzaak behoren. Dit is volgens Nokia echter niet waar het met de rechtsgang op richt. Nokia zoekt juridische erkenning voor het feit dat RIM de overeenkomst schendt, wat ook is bewezen door arbitrage, aldus de onderneming.